Blåfjelløpet 11.07.21

Postet av Svein Stolsmo den 11. Jul 2021

Årets Blåfjelløp er vel gjennomført, også i år med god deltakelse. 

Mange gode prestasjoner i konkurranseklassene, og vi nevner spesielt Sturle Starheim fra Gossen Il, som vant herre klassen bare 20 sekunder bak sin egen løyperekord som han satte under langt bedre forhold.

Det var nokså tungt over fjellet i dag, spesielt i myra. Det var flere som satte pris på å se målstreken i dag...

35 tok turen over i trimklassen, veldig bra!

Resultater:

Kvinner junior

  1. Jøri Vatten, Halsa IL                                                  1:12:47
  2. Hanna Aasbø, Bøfjord IL                                           1:33:24

Herrer junior

  1. Olav Fugelsøy, Rindal IL                                               54:47
  2. Noa S. Raaen, Rindal IL                                            1:00:20
  3. Aberl S. Raaen, Bæverfjord IL                                   1:01:35
  4. Jørgen Holstestuen, Halsa IL                                     1:04:06

Kvinner senior

  1. Sara Botten   Bævre, Ekko Aureosen IL                    1:16:31
  2. Ellinor Aasbø Jess                                                     1:18:44
  3. Hedda Klevset Moen, Halsa IL                                  1:24:43

Herrer Senior

  1. Sturle Starheim , Gossen IL                                         51:41
  2. Pål Brostrøm, Buvik IL                                                 53:58
  3. Bård Nonstad, Rindal IL                                               55:29
  4. Robert Sørli, Halsa IL                                                   57:34
  5. Per Iver Skrøvset, Bøfjord IL                                     1:02:28
  6. Svein Svanem, Tingvoll IL                                         1:03:44
  7. Grim Sæterbø, Bøfjord IL                                          1:04:26
  8. Svein Stolsmo, Halsa IL                                            1:06:08
  9. Anders Melling, Bøfjord IL                                         1:06:47
  10. Per Egil Heggset, Bøfjord L                                     1:11:03
  11. Odd Kjønsvik, Kyrksæterøra IL                                1:17:37
  12. Sindre Skanche                                                        1:19:11

                Per Anton Vatten, Halsa IL                                      DNF

                Simen Alberto Dønheim, Halsa IL                           DNF


Vi takker for i år, og ønsker velkommen tilbake neste år!


0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline